Warning: Zend OPcache API is restricted by "restrict_api" configuration directive in /nfsmnt/hosting2_2/6/8/682d67cf-ffc4-4ac3-8f4f-e8a9c708ea37/zelenakavachudnutie.sk/web/wp-content/plugins/hummingbird-performance/core/integration/class-opcache.php on line 44
Zelená Káva a jej zdraviu prospešné účinky... SKUTOČNE?

Zelená káva a jej účinky o ktorých ste ani nevedeli

Zelená káva je malý zázrak prírody. Je nabitá antioxidantmi, nemá žiadne vedľajšie účinky, naštartuje vás do nového dňa, prospieva vášmu tráviacemu traktu a má veľké množstvo pozitívnych dopadov na vaše zdravie. Neveríte? Prečítajte si o jej fantastických vlastnostiach v našom novom článku.

 

Zrnká zelenej kávy majú krásnu, smaragdovo zelenú farbu. Nedozreté, nepražené, ale trpezlivo sušené na slnku sa dostávajú až na predajné pulty, kde si ich môžeme vychutnať aj my, ktorí chceme dodať svojmu telu len to najlepšie. Okrem známych vlastností na redukciu hmotnosti sa zelená káva pyšní aj inými zdravotnými účinkami. Jej pôsobenie je komplexné, preto je škoda brať ju len ako obyčajný prírodný prostriedok na chudnutie.

Zelená káva a jej účinky

Zelená káva pozitívne vplýva na činnosť pečene a žlčníka. Všeobecne prospieva tráviacemu traktu a pomáha posilňovať metabolizmus. Detoxikuje, očisťuje telo od voľných radikálov a toxínov. Chlorogénové kyseliny spomaľujú vstrebávanie glukózy, takže trvá dlhšiu dobu, kým vyhladnete. Zelená káva taktiež znižuje krvný tlak a napomáha k lepšej činnosti mozgu, nakoľko obsahuje vyššie množstvo kofeínu než klasické pražené kávové zrná.

Zelená káva a jej účinky

Zrnká zelenej kávy rapídne znižujú riziko vzniku cukrovky. V niektorých štúdiách sa píše aj o tom, ako dobre dokáže bojovať s celulitídou. Fenologické zlúčeniny obsiahnuté v zelenej káve všeobecne podporujú srdečnú aktivitu a krvný obeh.

Zelená káva nie je len skvelý životabudič, ale môže mať aj perfektné účinky na váš organizmus a zdravie všeobecne. Zakomponujte zelenú kávu do svojho každodenného jedálnička a uvidíte, že výsledky na seba nenechajú dlho čakať. Veď kto by sa nechcel cítiť zdravší a o pár kíl ľahší?

Tiež si prečítajte: Večná otázka: pomáha zelená káva na chudnutie?

 

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.