Warning: Zend OPcache API is restricted by "restrict_api" configuration directive in /nfsmnt/hosting2_2/6/8/682d67cf-ffc4-4ac3-8f4f-e8a9c708ea37/zelenakavachudnutie.sk/web/wp-content/plugins/hummingbird-performance/core/integration/class-opcache.php on line 44
Pomáha Zelená Káva na Chudnutie? Zelená Káva na Chudnutie

Večná otázka: pomáha zelená káva na chudnutie?

Hovorí sa o nej ako o novej superpotravine a rýchlo sa zaradila do jedálnička zdravej výživy po celom svete. Je dostupná, zdravá a má prekvapivo široký záber pozitívnych účinkov na ľudský organizmus. A pomôže vám aj pri chudnutí…

Zelenou kávou nazývame nepražené kávové plody, ktoré obsahujú oveľa vyššie množstvo cenných látok než klasicky pražené. Tieto nezrelé, vysokokvalitné zrnká kávy odrody arabica sa väčšinou ručne oberajú a následne prirodzene nechajú vysušiť na slnku, čím si zachovávajú všetky zdraviu prospešné látky a vitamíny. Aké má teda zelená káva účinky?

pomáha zelená káva na chudnutie

Zelená káva je bohatá na tzv. fenologické zlúčeniny – silné prírodné antioxidanty, ktoré pomáhajú udržovať silnú imunitu a zdravie. Do tejto skupiny zaraďujeme aj kyselinu chlorogénovú, ktorá pomáha pri štiepení cukrov a škrobov. Zároveň posilňuje ich schopnosť lepšieho vstrebávania sa. Tým znižuje kalorický príjem do tela, v dôsledku čoho náš organizmus lepšie spaľuje.

Zelená káva má výrazné stimulačné účinky, ktoré ovplyvňujú rýchlosť, akou sa mení prijímaný cukor v strave na tuk. Naša strava obsahuje vždy základné zložky: sacharidy (cukry), tuky a bielkoviny. Cukor je najčastejšou prísadou našej potravy a rýchlo sa vytrávi, čím dostávame hlad. Po každom jedle sa zvyšuje hladina krvného cukru, ktorý sa následne mení na tuk a my priberáme. Kyselina chlorogénová v zelenej káve tento proces spomaľuje.

Vnútorný tuk sa hromadí väčšinou v oblastiach bruška a obklopuje srdce, slinivku a obličky. Zelená káva pôsobí na spaľovanie tukov na bruchu. Ak si dáte jedlo a k nemu tobolku so zelenou kávou, cukor sa naviaže na kyselinu a začne sa odbúravať pomalšie, takže nebudete hladná po dvoch hodinách, ale napríklad po štyroch.

Zelená káva obsahuje aj kofeín, takže ste nabudená, čulá a hýbete sa, čo významne pomáha pri spaľovaní tukov. Zelená káva znižuje chuť k jedlu, čím prispieva k redukcii telesnej váhy.

Vykašlite sa na rôzne tabletky na chudnutie a nehazardujte so svojím zdravím. Zelená káva je spolu s dodržiavaním primeraného stravovacieho režimu a zaradením mierneho pohybu najlepšou cestou k dosiahnutiu vašej vysnívanej postavy. Ako bonus vám zelená káva pomôže s udržiavaním dobrej nálady, energie, k zrýchleniu metabolizmu a posilneniu kardiovaskulárního systému. To všetko bez vedľajších účinkov.

Tiež si prečítajte: Zelená káva a jej zdraviu prospešné účinky, o ktorých ste ani nevedeli

 

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.